Veebruari uudiskiri

LOOMASÕBRALIKKU VESITIIGRI AASTAT!

Veebruaris algas idamaade kalendri järgi vesitiigri aasta. Arvatakse, et tuleb kõigi äärmuste aasta. Selles ei kahtle ilmselt meist keegi…
 
Soovime, et just nagu tiigrilgi, oleks meilgi sel aastal jõudu ja julgust tegutseda selleks, et maailm päevast päeva loomasõbralikumaks muuta. Vahel sekka ka metsikust ja kindlasti võimet järjest juurde õppida. Tiigrid on äärmiselt ohustatud, mõni liik on välja surnud.
 
Loomakaitse on eluslooduse kaitse. Hoiame elu.

AITA LÕPETADA VIBUJAHT!

Toetades Ma armastan aidata keskkonnas annetusalgatust “Aita lõpetada vibujaht Eestis!”, aitad meil võidelda selle julma meelelahutusviisi vastu. Sinu annetus aitab meil luua ja levitada infomaterjali, organiseerida kokkusaamisi poliitika kujundamiseks ning tasuda muid kampaaniaga seotud kulusid. Aitäh, et aitad meil aidata! 
 
Vibujaht on julm, vägivaldne ja kannatusterohke väikese huvigrupi meelelahutusviis, mis ei lähtu sugugi loomade heaolust või huvidest. Vaatamata Eesti loomakaitsjate selgele vastuseisule, on 2013. aastast alates Eestis lubatud  vibuga väikeulukeid jahtida. Petitsioon allkirjasta siin.

MEIL ON VASTUTUS TERVIKLIKU ELUKESKKONNA SÄILITAMISE EEST

Liitusime Eesti keskkonnaühendustega ja kutsume kõiki Eesti Vabariigi aastapäeva veetma tervislikult värskes õhus näidates, et hoolime metsast kui terviklikust elukeskkonnast. Jagamegi üleskutset liituda aktsiooniga Tuled KAH metsa! levitamaks sõnumit, et puidu taga on mets. Nii valitsuse, riigikogu kui ka kohaliku tasandi poliitikud tuleb varustada sõnumiga, et kõik elusolendid vajavad kasvavaid metsi.
 
Kuidas osaleda?
❄️ Mine 24. veebruaril (kodukohas) maha raiutud riigimetsa ja aseta klaaspurgis küünal puude kändudele.
❄️ Tee pilti ja jaga neid sotsiaalmeedias teemaviitega #puudetagaonmets.
❄️ Lisa foto(d) ürituse kaardile aadressil www.rannamannikud.ee/puudetagaonmets.
❄️ Saada foto(d) enda poolt valitud riigikogu saadikule küsimusega, MIDA TA TEEB KODUKOHA METSADE HOIDMISEKS.
❄️ Vii 24. veebruariri õhtul või 25. veebruari varahommikul kustunud küünlad ja purgid lähimasse pakendikonteinerisse.
 
Miks?
Lageraied on jõudnud asulate ümbrusse, üleeuroopalise “NATURA 2000” loodus- ja linnukaitsealadele, looduskaitsealadele, kaitsealuste liikide elupaikadesse. Metsa- ja puidutööstus muudab metsamaad järjest puupõldudeks. Kaovad miljonite metsaelanike elupaigad ja hävib aastatuhandete jooksul väljakujunenud eriline looduslik kooslus.
 
Aktsiooni korraldavad teiste seas MTÜ Rannamänniku kaitseks, Päästame Eesti Metsad MTÜ, Romantiline Rannatee ja Fridays For Future Eesti.

LOOMADE HÄÄLE UUS OSA

Selle aasta esimene Loomade Hääke osa räägib loomõiguste konverentsist, vibujahist ja kohvikust Kringel.
 
Esimene saatekülaline on 7. rahvusvahelise loomaõiguste konverentsi projektijuht Saara Mildeberg, kes avab tänavuse konverentsi temaatikat. Seejärel räägib Loomuse jahivastase töörühma juht Anny Drobet vibujahist ja Loomuse algatatud petitsioonist. Saade lõpeb õnnesooviga vegankohvikule Kringel, mis sai Wolti restoranide auhinna magusate ampsude kategoorias. Loore Emilie Raav räägib, mida tunnustus neile tähendab ja kuidas on vegantoidukohana tegutseda. Uus osa on SoundCloudis ja Spotifys.

HURRAA!

Fur Free Alliance, sh Loomus, rõõmustab, sest maailmakuulus Itaalia luksusbränd Dolce & Gabbana teatas, et alates sellest aastast ei sisalda ükski nende uus kollektsioon karusnahka.
 
“Dolce & Gabbana töötab jätkusuutlikuma maailma nimel, milles karusnahal kohta ei ole. Kogu moetööstusel on teenäitajana oluline roll, mida tuleb julgustada. Me integreerime innovatiivseid materjale oma kollektsioonidesse ja arendame keskkonnasõbralikud tootmisprotsessid,” ütleb Dolce & Gabbana kommunikatsioonijuht Fedele Usai.
 
Rõõm, et järjest enam brände tegutsevad loomasõbralikuma maailma heaks.

SIR PAUL MCCARTNEY KUTSUB ÜLES KAITSMA LOOMKATSETE KEELDU

“Ükski loom ei peaks ilu pärast kannatama. Petitsiooni allkirjastamine võtab vaid minuti ja see aitab päästa elusid,” kutsub üles Sir Paul McCartney.

Pikaaegne loomade eest seisja Sir Paul McCartney ühineb Save Cruelty Free Cosmetics Euroopa kodanikualgatusega, milles loomakaitseorganisatsioonid Loomus, sh loomasõbraliku ilu töörühm LILU, Eurogroup for Animals, Cruelty Free Europe, PETA UK jt ning ettevõtted Dove ja The Body Shop kutsuvad Euroopa komisjoni üles kehtestama konkreetsed meetmed, et töötada välja ja rakendada loomkatsevabasid meetodeid kemikaalide testimiseks. Petitsioon allkirjasta siin.

IGAL LOOMAL PEAB OLEMA PIISAVALT RUUMI

Eestimaa Loomakaitse Liit juhtis avalikkuse tähelepanu ja koostas petitsiooni, et peatada Maaeluministeeriumi plaan muuta Loomakaitseseaduse määrust “Lemmikloomade pidamise nõuded”. Loomus taunib plaani luua uus õiguslik mõiste “veokoer” ja kehtestada veokoerte pidamistingimustele erand – lubada nende koerte püsiv pidamine kahe meetri pikkuses ketis.
  Praegu on kahemeetrise keti otsas looma pidamine ka seaduse silmis loomapiinamine. Hetkel kehtiva korra järgi tuleb ketis peetavale koerale tagada minimaalselt 40 m² suurune liikumisala. Rootsis näiteks tohib koer ketis olla päevas vaid 2 h. Loomaõiguslane Kadri Taperson kirjutas sellest ka oma blogis.

Petitsiooniga palume peatada koerte kahemeetriste kettide otsas pidamise seadustamise ja lõpetada vastava eelnõu menetlus muudatust vastu võtmata. Mistahes loomade heaolu nõudeid reguleerivate muudatuste tegemisel tuleb lähtuda asjaolust, et kehtivate loomade pidamist reguleerivate miinimumnõuete osas ei tehtaks järeleandmisi loomade heaolu kahjuks. Petitsioon allkirjasta siin.

ANNA OMA PANUS LOOMUSE TEGUTSEMISSE!

Tagasisaadava tulumaksu saad annetada tulumaksusoodustusega isikute nimekirja kantud ühingutele. Kui soovid oma annetusega maailma loomasõbralikumaks aidata muuta, toeta Loomust.
 
See on lihtne:
esita deklaratsioon e-MTAs,
vali “Soovi korral saate annetada kuni kolmele MTÜ-le”
ja märgi annetuse saajaks MTÜ Loomus ja summa, mille soovid annetada.
 
Loomuse tegevusse panustamise võimalusi on teisigi:
tule vabatahtlikuks täites vabatahtliku ankeet siin,
külasta Loomuse e-poodi,
helista annetustelefonile 900 0100 (5 €) / 900 0101 (10 €),
anneta läbi Ma armastan aidata.

Milliseid uudiskirju meilt saada soovid, saad sättida siin.