Anna oma hääl vibujahi vastu!

Vibujaht on julm, vägivaldne ja kannatusterohke väikese huvigrupi meelelahutusviis, mis ei ole sugugi loomade heaolust või huvidest lähtuv praktika.

Vaatamata Eesti loomakaitsjate selgele vastuseisule, on 2013. aastast alates Eestis lubatud vibuga väikeulukeid jahtida. Aastal 2020 alustas seltskond vibujahi entusiaste taas lobitööd selleks, et Eestis legaliseeritaks ka vibujaht suurulukitele. Tänu Loomuse sekkumisele õnneks see läbi ei läinud. Oma allkirjaga näitad toetust igasuguse vibujahi keelustamisele Eestis.

Vibuga jaht ei ole tulirelvadega võrreldes kuidagi efektiivsem. Vibu eeldab jahimehelt looma ääretult täpset sihtimist. Tõenäosus, et jahimees looma vaid vigastab, on oluliselt suurem. Tegemist on väga brutaalse jahipidamisviisiga.

Loomuse petitsiooni toetavad ka Eesti Metsloomaühing, Eesti Loomakaitse Selts, Päästame Eesti Metsad, MTÜ Niilusoo, Eesti Metsa Abiks, rohelise elustiili portaal Bioneer, Roheline Läänemaa, Eesti Roheline Liikumine, Roheline Pärnumaa, Raplamaa Loodushoiu MTÜ.

Allkirjasta petitsioon


3471 allkirja

Vibujaht on ebaseaduslik enamikus Euroopa riikides. Vibujaht on väga väikese huvigrupi hobi, mitte jahimeeste enamuse praktika ja nõnda igal pool maailmas. Eestisse ei ole vaja veel rohkem jahituriste, kes hakkaksid loomi vibuga vigastama ja tapma.

Aastal 2020 alustas seltskond vibujahi entusiaste taas tegema lobitööd selleks, et Eestis legaliseeritaks ka vibujaht suurulukitele, sh metskitsedele. Tänu Loomuse sekkumisele õnneks see läbi ei läinud. Loomuse 2020. aastal algatatud petitsioon metskitsede vibujahi vastu kogus lühikese ajaga üle 10 000 allkirja.

Sama seadusemuudatuse arutelu tõsteti taas ka 2021. aasta lõpus. Ent Loomus leiab, et metskitsedele peetava vibujahi legaliseerimise asemel tuleb alustada koostööd, et välistada Eestis igasugune, sealhulgas ka väikeloomadele peetav vibujaht. Väikese huvigrupi vägivaldne hobi ei tohi jätkuda loomade arvelt. Oma allkirjaga näitad toetust, et Eestis peaks igasugune vibujaht olema keelustatud.

Loomuse 2020. aastal algatatud petitsiooniga liitusid ka rohelise elustiili portaal Bioneer, Eesti Loomakaitse Selts, kodanikuühendus Eesti Metsa Abiks, Eesti Roheline Liikumine, Eestimaa Loomakaitse Liit, Eesti Metsloomaühing, MTÜ Päästame Eesti Metsad, Sihtasutus Koosloodus, MTÜ Roheline Läänemaa, Raplamaa Loodushoiu MTÜ, MTÜ Roheline Pärnumaa, MTÜ Niilusoo.


This petition was launched by Loomus in February 2022 to ban bow hunting in Estonia. The initiative is supported by a number of environmental and animal protection organizations. Bow hunting for small animals has been allowed since 2013. In 2020 bow hunting enthusiasts were lobbying for the legalization of bow hunting of roe deer in Estonia. Due to our intervention and public outrage, the plan to legalize the bow hunting of roe deer did not pass. The debate on legalizing the hunting of big games like roe deer was raised again at the end of 2021. We believe that instead of legalizing the bow hunting of roe deer, we must start cooperating to rule out any bow hunting in Estonia, including for small animals. Read more here.


Kui soovid, et hoiaksime sind kursis kampaanias toimuvaga, siis liitu vibujahi meililistiga:

    Meiliaadress:

    Toeta ka annetusalgatust “Aita lõpetada vibujaht Eestis!


    Viimased uudised

    Loe veel..