Vibujahi uudiskiri – august 2022

Annetusalgatus “Aita lõpetada vibujaht Eestis!” kogus üle 1000 euro! Aitäh kõigile, kes toetasid!

Sinu annetus aitab meil luua ja levitada infomaterjali, organiseerida kokkusaamisi poliitika kujundamiseks ning tasuda muid kampaaniaga seotud kulusid. Aitäh, et aitad meil aidata! Seni oleme annetuste eest

  • disaininud ja printinud infomaterjalid vibujahist,
  • levitanud postitusi vibujahist sotsiaalmeedias
  • ja käinud Soomes külas The Wolf Action Groupi aktivistil, kellega vahetasime infot riikide seaduste ja töövõtete kohta, ning alustasime suuremat koostööd nii Soome kui ka ülejäänud Euroopa loomakaitseorganisatsioonidega.

Lisaks tulevad meil kohe-kohe ka vibujahivastased kleepsud.

Kui Sa annetusalgatuse kaudu annetada ei jõudnud, ent sooviksid, või sooviksid veel toetada, siis saad teha ühekordse annetuse või hakata püsiannetajaks kas Loomuse kodulehel või annetuskeskkonnas “Ma armastan aidata”.


Vibujaht Seitsmestes uudistes!

Loomuse kommunikatsioonijuht ja vibuvastase töörühma liige Farištamo Eller käis TV3 Seitsmeste Uudiste saates rääkimas, miks me oleme vibujahi vastu. Saadet saab järgi vaadata SIIN.

Seitsmesed uudised küsisid ka oma Instagrami kontol, kas ulukite vibuga küttimine võiks olla Eestis lubatud, ning 77% nende jälgijatest vastasid “Ei tohiks olla”. Aitäh toetuse eest!


Eesti Loomakaitse Selts toetab algatust keelustada vibujaht Eestis ning liitus meie väikese ja agara töörühmaga. 2013. aastal seisis Eesti Loomakaitse Selts väikeulukite vibujahi vastu, ent kahjuks tol hetkel vastuseisust kasu ei olnud ning väikeulukite vibujaht legaliseeriti. Siinkohal ongi koostöö oluline, sest koos oleme tugevamad ja võimsamad ning saame panna punkti sellele julmale hobile.


Oleme petitsioonile kogunud üle 3200 allkirja. Kui soovid veel aidata, siis kutsu ka oma sõbrad-tuttavad toetama või jaga infot oma sotsiaalmeediast.

Aitäh toetuse eest!
Loomus