“Kuniks mul puudub kindlustunne karusnahatööstuse eetilisuse osas, siis pigem valin mõne teise sooja andva alternatiivi,” kommenteeris Eesti tuntud ehtekunstnik Tanel Veenre, kutsudes kõiki üles oma allkirjaga toetama karusnahavaba Euroopat.
Värske raporti “Cruelty is Out of Fashion” põhjal kasvatatakse ja tapetakse maailmas, peamiselt Euroopa Liidus ja Hiinas, karusnahatööstuses igal aastal ligikaudu 100 miljonit metslooma. Valdav enamus neist kasvab karusloomafarmides. Kuna karusloomafarmides on esikohal kasum, st kõige olulisem on karusnaha kvaliteet, siis on karusloomakasvatus vastuolus isegi kõige elementaarsema loomade heaolu kontseptsiooniga.
Lisaks vangistusele ja julmadele hukkamisviisidele esineb farmides veel hulgaliselt problemaatilisi praktikaid. Mõned karusloomafarmid on kasumi suurendamise eesmärgil aretanud metsikud rebased selliseks, et nende kehal oleks võimalikult palju karusnahka. Karusloomafarmides on dokumenteeritud polaarrebaseid, kel on niivõrd kõverdunud jalad, et nad on peaaegu kõndimisvõimetud. Kõverdunud jalad on tingitud märkimisväärsest lisaraskusest, mida nad on sunnitud kandma, kuna neil on palju rohkem nahka, kui neil loomulikul oleks.
Aastal 2021 salaja Läti karusloomafarmis filmitud kaadrid näitasid, kuidas töötajad peksid loomi ja viskasid neid vägivaldselt puuridesse. Lisaks on kaadreid haigetest ja vigastatud loomadest, kes olid jäetud ilma veterinaarabita.
Eesti karusnahavabad moeloojad kutsuvad koostöös Loomusega kampaania “Karusnahka kannavad ilusad loomad, mitte ilusad inimesed” raames üles ütlema “ei” karusnahale ning toetama üle-euroopalist kodanikualgatust “Fur Free Europe” ehk “Karusnahavaba Euroopa”. Oma allkirjaga toetad nii karusloomafarmide kui ka tehistingimustes kasvatatud karusloomade nahast valmistatud toodete müügi keelustamist Euroopa Liidus. Allkirja saab anda lehel et.furfreeeurope.eu.