Saksa Bundestag nõustus 18. mail koalitsiooni seaduseelnõuga, mis näeb ette karmistunud nõuded karusloomakasvandustes. Võib eeldada, et Saksamaa allesjäänud kuus naaritsafarmi peavad end sulgema, kuna ettekirjutiste järgimine ei ole neile enam majanduslikult mõttekas.
Karusloomakasvandused on tänaseks keelustatud Suurbritannias, Austrias, Hollandis, Makedoonias, Horvaatias, Sloveenias ning Bosnias ja Hertsegoviinas. Taanis ja Rootsis on keelustatud rebasefarmid. Lisaks on keeld vastu võetud ka Belgia suurimas piirkonnas Valloonias. Itaalias ja Šveitsis on karusloomakasvandustes loomade heaolunõuded niivõrd ranged, et karusloomakasvandusi seal enam ei eksisteeri. Nüüd on selliste riikide hulka lisandunud ka Saksamaa. Samas on juba täna mitmes Saksamaa liidumaas karusloomakasvandused keelustatud (Baieris, Hesses, Nordrhein-Westfalenis ja Schleswig-Holsteinis).
Loomade eestkoste organisatsiooni Loomuse hinnangul on Saksamaa puhul tegemist sisuliselt karusloomafarmide keelustamisega.
Sõltumata täna võimul oleva riigikogu otsusest karusloomafarmid Eestis alles jätta, tuleb teema taaskord ja veelgi teravamalt päevakorda juba järgmise riigikogu koosseisu ajal. Karusloomafarmide keelustamine on üles võetud ka Euroopa Liidu tasandil. Ühiskondlik surve farmidele nii Eestis kui ka mujal maailmas on kasvamas.
Kantar Emori poolt detsembri lõpus läbi viidud uuringu kohaselt ei poolda 69 protsenti Eesti inimestest loomade kasvatamist ning hukkamist farmides karusnaha saamise eesmärgil.
Saksamaa seadusmuudatuse kohta saab lähemalt lugeda SIIN.
10 FAKTI karusloomafarmide kohta.