Augustikuu uudiskiri

Suur võit! Keelustati elevantide loodusest püüdmine

Ohustatud loomaliikidega kauplemise konventsiooni CITES konverentsil Genfis võeti vastu loodusest püütud elevantidega kauplemise keeld. Koostöös teiste looma- ja looduskaitseorganisatsioonidega kutsus ka loomade eestkoste organisatsioon Loomus Euroopa Liitu ja Eesti keskkonnaministrit Rene Kokka üles keeldu toetama. Loe lisa.


Elevantide püügi keelustamisele tulid appi ka kuulsused

Ricky Gervais. Foto: Economist

Ricky Gervais, Brigitte Bardot, Bryan Adams, Pamela Anderson, Simon Pegg, Leona Lewis, Judi Dench, Alan Carr, Alesha Dixon, Bella Lack, Bill Bailey, Bonnie Wright, Dan Richardson, Deborah Meaden, Evanna Lynch, Gordon Buchanan, Joanna Lumley, John Challis, Kate Humble, Lauren St John, Nicky Campbell, Pamela Anderson, Paul O’Grady, Peter Egan, Ricky Gervais, Robert Lindsay, Rula Lenska, Susie Dent, Thandie Newton, Virginia McKenna ja teised rahvusvahelistelt tuntud inimesed ühinesid looma- ja looduskaitseorganisatsioonidega, et nõuda elevantide loodusest püüdmise keelustamist. Loe edasi.


Tiina Talumehe moestuudio liitus maailmakuulsate karusnahavabade moebrändidega

Tiina Talumees

Populaarse Eesti moelooja Tiina Talumehe moestuudio liitus rahvusvahelise karusnahavaba programmiga “Fur Free Retailer”, milles osalevad disainerid, moemajad, rõivaketid ja kauplused ei tooda ega müü ehtsast karusnahast tooteid. Tänaseks on programmiga liitunud juba 25 Eesti ettevõtet, kes on ühinenud selliste tuntud tipptegijatega nagu Prada, Versace, Gucci, Armani, Hugo Boss, Tommy Hilfiger, Calvin Klein ja teised. Programmi esindab Eestis loomade eestkoste organisatsioon MTÜ Loomus.
Loe edasi.


Merilyn Haugas: Moemaailmas on loomatööstuse roll kahanemas

Loomus Arvamusfestivalil.

Selleaastasel Arvamusfestivalil korraldas Loomus arutelu teemal “Loomse tooraine vabad materjalid moetööstuses”. Festivalil kõlanud mõttevahetustest inspireerituna kirjutas veebipoe Vesh.ee looja ja Loomuse liige Merilyn Haugas pikemalt loomatööstuse kahanevast rollist maailmamoes.
Loe artiklit.


Mattias Turovski: 6 põhjust, miks veganlus võiks olla lahendus globaalsele keskkonnakriisile

Veganism ühiskondliku liikumisena on täna ilmselt poliitilisem kui kunagi varem, kirjutab Loomuse liige ja keskkonnaeetik Mattias Turovski. Tõsi, 60ndatel ja 70ndatel, kui ärkas Lääne keskkonnaaktivism, sattus taimse toidu eelistamine keskkonnaaktivistide eestvedamisel samuti suure tähelepanu alla. Ent erinevalt tänasest ei olnud inimkonnal toona keskkonnakriisist nii selget arusaama.
Loe artiklit.


Podcast “Loomade Hääl”: Kuula, mida Loomus tegi suvel

Podcasti “Loomade Hääl” saatejuht Sven Paulus uuris, mida kujutab endast Tallinn Vegfest, milliseid töövõite loomakaitse valdkonnast võib välja tuua ja kus sai sel suvel näha Loomuse infolaudu. Teemasid avavad saates Loomuse liikmed Annika Lepp, Regly Johanson ja Anita Jürson.
Kuula saadet.


3000 inimest külastas Tallinn Vegfesti

27. juulil korraldasid iga-aastase Taimetoidumessi tegijad Kultuurikatlas esmakordselt ehtsa veganfestivali, kus esitleti vegantoite ja -tooteid, küsimusi sai esitada nii perearstilt kui ka toitumisnõustajalt, muusikaliste vahepalade eest hoolitsesid Elina Born, Mick ja Angeelia Pedaja, Ingel ja Frank ja Heliton handpan pillimeistrid. Üllatusesinejana astus üles populaarse rakenduse HappyCow üks juhtidest Ken Spector.
Loe edasi.


Uus uurimus: emiste julmad elutingimused Euroopas

Enam kui 170 Euroopa loomakaitseorganisatsiooni ühendav koalitsioon End the Cage Age (Lõpp puuriajale) avalikustas Animal Equality poolt Itaalias läbi viidud uurimuse, mis näitab puuris peetavate emiste julmades elutingimustes veedetud elu trellide taga. Ühendus kutsub avalikkust üles allkirjastama puuriajastu lõpetamise petitsiooni, mille eesmärgiks on lõpetada puuride kasutamine Euroopa loomakasvatuses. Allkirju kogub ka Eesti loomade eestkoste organisatsioon MTÜ Loomus. 
Loe edasi.


Loomus edastas Keskkonnaametile vastuväite mingifarmide lubamiseks Eestisse

Nettverk for dyrs frihet

25. juulil edastasime koos Eesti Loomakaitse Seltsiga Keskkonnaametile vastuväite mingifarmide lubade väljastamise kohta. Sama tegid ka EKO ehk Eesti Keskkonnaühenduste Koda ja Eesti Terioloogia Selts. EKO alla kuuluvad mh Eestimaa Looduse Fond (ELF), Eesti Roheline Liikumine, Eesti Ornitoloogiaühing jt.
Loe Keskkonnaameti vastust.


Aita meil aidata

Suur ja siiras aitäh kõigile, kes toetavad Loomuse püüdlusi loomasõbralikuma maailma suunas! Iga väikseimgi abi on oluline.
Teie igakuised annetused võimaldavad meil välja anda teabematerjale, korraldada kampaaniaid ja üritusi sh loenguid, seminare, koolitusi, pidada infolaudu, tasuda administratiivseid kulusid, juriidilisi või muid ekspertkulusid, luua ja ülal hoida IT-lahendusi.