Mõne aasta eest oli Eesti suurimas karusloomafarmis (Balti Karusnahk AS) umbes 160 000 looma — 30 000 rebast ja 130 000 minki. Nüüd pole farmis ühtegi looma ja puurid on tühjad.
“Ettevõte ütles meile, et nad pole oma äritegevust lõpetanud ning nad ei tea veel, kas plaanivad tulevikus karusloomade kasvatamisega jätkata. Sellegipoolest on see suur samm edasi karusnahavaba Eesti suunas ja me anname endast kõik, et puurid tühjaks jääksid,” sõnas loomade eestkoste organisatsiooni Loomuse kommunikatsioonijuht Annaliisa Post.
Rahaliste raskuste tõttu oli karusloomafarm loomade ja töötajate arvu vähendanud juba mõnda aega. Praegu on Eestis umbes kümme väikest tšintšiljafarmi ja üks rebasefarm (viimastel andmetel ligikaudu 50 looma), kuid täpne farmide ja loomade arv pole teada.
Nii nagu mitmed teisedki riigid liigub ka Eesti karusloomafarmide keelustamise suunas. Oktoobris läbis vastav eelnõu Riigikogus esimese lugemise. Kolmapäeval arutasid teemat Riigikogu infotunnis parlament ja maaeluminister Urmas Kruuse. Nii Kruuse kui ka eelnõu algatanud Jevgeni Ossinovski olid ühel meelel, et eelnõuga tuleb edasi minna.
“Me pole veel kunagi varem olnud nii lähedal selle julma tööstuse lõpetamisele Eestis. Me väga loodame, et sel korral läheb meie unistus täide ja loomad ei pea enam piinlema selleks, et saada ebavajalikeks luksusesemeteks,” lisas Post.