Loomuse uudiskiri – juuli 2022

Anna oma allkiri vibujahi vastu!

Tänaseks on Loomuse vibujahivastasele petitsioonile alla kirjutatud juba ligi 3000 korda. Aitäh kõigile, kes on üles näidanud oma toetust vibujahi keelustamisele Eestis! Kui Sa ei ole veel alla kirjutanud, siis saad seda teha SIIN.

Juunis teatas Siseministeerium, et nad on nõus arutama Eesti Jahimeeste Seltsi ettepanekut lubada jahipidamisel öösihikut. Öösihiku seadustamine vajab väga selget mõjuanalüüsi neutraalsetelt osapooltelt ning arutelu kõigi osapooltega, kus ka Eesti loomakaitse- ja keskkonnaorganisatsioonid on kaasatud. Loe Loomuse pöördumist Siseministeeriumi poole SIIN.

Eile käis TV3-s Seitsmetes uudistes külas Loomuse kommunikatsioonijuht Farištamo Eller, kes rääkis, miks me oleme vastu vibujahile ning miks tuleks see julm meelelahutusviis keelustada. Vaata järele SIIN.

Võta vastu taimse piima väljakutse!

Taimse piima väljakutse tuleb taas ja seekord lausa 31-päevane! Kutsume kõiki kogu augustikuu jooksul loobuma piimatoodetest ning asendama need taimsete alternatiividega. Kui väljakutse on läbi ja kätte on jõudnud september, siis julgustame kõiki jätkama samas vaimus ning jätma loomsed piimatooted igaveseks oma toidulaualt.

Väljakutse jooksul saadame liitujatele kümmekond uudiskirja, kus leiab retsepte, tootesoovitusi, huvitavat lugemist piimast ja muud. Väljakutset toetab rahvusvaheline veganorganisatsioon VegFund.

Loomus Arvamusfestivalil: kas loomaõiguslus on tegelikult radikaalne?

⏰ Millal-kus? 13. augustil 18.00 Paides
🦊 Mis? Kas loomaõiguslus on tegelikult radikaalne? (Ala “Õigus või õiglus?”)
🗣 Kes? Kadri Taperson, Tiit Maran, Grete Arro, Mihkel Kangur (Modereerib Farištamo Eller)

Loomadest hoolimine ja loomasõbralikkus ei kõla nagu eriti radikaalsed ideed, samas on teatud käitumisviise, mida mõistame täielikult hukka. Loomad meie ümber on igapäevane teema, samas on loomakaitseseadus sisuliselt ajale jalgu jäänud. Kutsume inimesi üles mõtlema järele ühiskonnas kehtivate normide ning nende puudujääkide üle, et mõista, millisteks muutusteks oleme üksikisikute ja ühiskonna tasemel valmis ning millisteks mitte — ja miks.

Alal “Õigus või õiglus?” võtavad lisas sõna ka Järvamaa Keskraamatukogu, Statistikaamet, Feministeerium ja Eesti Kohtud.

Ütleme”EI” loomkatsetele!

Euroopa Kemikaaliamet, keda toetavad Euroopa Komisjon ja nende apellatsiooninõukogu, nõuab uute loomkatsete tegemist koostisainetega, mida on aastaid ohutult kasutatud. Kui nii läheb, võidakse miljonite loomade peal teha julmi ja tarbetuid katseid. Euroopa kodanike rahvaalgatus „Julmust vältiv kosmeetika – loomkatsetevaba Euroopa“ ehk „Save Cruelty Free Cosmetics“ kutsub toetama loomkatsete keeldu kosmeetiktoodetel ja kõikide loomkatsete järkjärgulist lõpetamist Euroopa Liidus.

Allkirjade kogumine lõpeb juba augusti lõpus, st ainult natuke rohkem kui kuu on aega näidata oma toetust! Kokku on vaja saada vähemalt miljon allkirja ja praegu on koos juba üle 900 000 allkirja!

Oleme nõus Carolyniga – ilu ei nõua ohvreid, vaid hoolt ja armastus! Aitäh Carolynile ja kõikidele teistele toetajatele.

Koos jätame karusnaha minevikku!

Üle 70 organisatsiooni üle Euroopa ja mujalt on tulnud kokku, et astuda suur samm loomasõbralikuma Euroopa ja maailma poole. Aitäh kõikidele tublidele organisatsioonidele ja aktivistidele!
Euroopa kodanikualgatusega “Karusnahavaba Euroopa” ehk “Fur Free Europe” kutsume ELi kodanikena komisjoni üles keelama seadusega kogu liidus:

  • pidada ja surmata loomi ainult või peamiselt karusnahatootmise eesmärgil;
  • lasta ELi turule kasvandustest pärit karusnahka ja sellist nahka sisaldavaid tooteid.

Algatusele on alla kirjutanud juba üle 220 000 Euroopa kodaniku. Kas Sina ka?

Ma armastan aidata! Sina ka?

Tegutseme Loomuses iga päev selle nimelt, et muuta Eesti ja maailm laiemalt järjest loomasõbralikumaks. Kui soovid meie tegevusse panustada ning aidata meil loomade eest seista, toeta meie tegevust:

Aitäh, et oled loomade poolt! 🧡