TOP 10: need on Loomuse kodulehe loetuimad artiklid 2019. aastal

Avaldame 2019. aasta kümme enim loetud artiklit Loomuse kodulehel. Head meenutamist!

1. Kümme metsloomadega seotud turismiatraktsiooni, mida tuleks vältida.

Loe, milliseid loomadega seotud tegevusi tasub turismireisidel vältida. Seda artiklit on lugenud üle 3000 inimese!


2. Kes kuuleb kalade kaebeid? Kalakasvatuse räpane äri

Oktoobris avalikustati salajased kaadrid lõhekasvandusest, salauuring tuvastas kalafarmis mitmeid rikkumisi.

Duy Nguyễn

3. Tallinn Dolls lõi heategevusliku kollektsiooni loomasõpradele

Tallinn Dollsi uut kollektsiooni ehib väärikas hõberebane, millega suunatakse tähelepanu loomade heaolule. Hõberebase kollektsiooniga toetab moefirma loomade eestkoste organisatsiooni MTÜ Loomus tööd karusloomafarmide sulgemise nimel.


4. 20 põnevat fakti haide kohta

Sageli levitatakse haidest valeinfot, mistõttu on neil halb maine. Tutvumine olulisimate tõsiasjadega nendest imelistest loomadest võimaldab aga õppida haisid hindama just sellistena nagu nad on.


5. Neli põhjust, miks ei tuleks süüa tuunikala

Tuunikalapüük kahjustab nii keskkonda kui ka inimeste tervist. Loomadele, kelle küttimisele ja tapmisele see tööstus on suunatud, kujutab see aga tõelist põrgut. Siin on neli põhjust, miks mõjub tuunikalatööstus loomadele laastavalt.

Frank Lloyd de la Cruz

6. Soomes paljastati taaskord salajased materjalid karusloomafarmidest

Loomakaitsjate uurimus paljastas taaskord Soome karusloomafarmides aset leidvad õudused. Uued fotod, mis kajastavad kohutavaid elutingimusi ning tõsiselt vigastatud ja mentaalselt häiritud loomi, tehti 2019. aasta suvel ja sügisel. Loomuse hinnangul tõestab materjal järjekordselt, et karusnahatööstuses pole põhimõtteliselt võimalik tagada minimaalsemaidki heaolunõudeid.


7. Karusnaha test: kontrolli jopekraed ja mütsitutti

Kuigi ehtsat karusnahka soovivad kanda vähesed, teeb karusnahatööstus omalt poolt kõik, et toodet turule saada. Seepärast võib paljude rõivaesemete ja aksessuaaride küljest leida ehtsast karusnahast detaile. Inimesed eeldavad, et need detailid on kunstkarusnahast, kuid maksavad tahtmatult hoopis tõelise karusnaha eest.

Guillaume Bolduc

8. Foie gras ehk mis on mõnu hind

Kuidas valmistada paljukiidetud luksuslikku delikatessi nimega foie gras? Lihtne! Võta üks hani või part, haara tal kaela ümbert kinni, suru talle noka vahele metalltoru ning pressi 500 grammi sööta läbi toru kenasti otse linnu makku. Korda protseduuri kaks kuni kolm korda päevas terve kuu jooksul, kuni sundsöödetud linnu maks on paisunud normaalsega võrreldes kümme korda suuremaks. Aga ole ettevaatlik: vahel juhtub, et lind lämbub või lõhkeb enne, kui tema maks saavutab ideaalse suuruse.


9. Karusloomafarmide keelustamiskampaania Eestis ja faktid karusloomafarmide kohta

Põhjalik kronoloogiline ülevaade karusloomafarmide keelustamisprotsessist Eestis alates 2009. aastast ja faktid globaalse karusnahatööstuse kohta.


10. 15 eurovalimiste kandidaati on andnud lubaduse toetada loomade heaolu

Loomus pöördus kõikide Eesti Euroopa Parlamendi valimiste kandidaatide poole ja pakkus neile võimalust alla kirjutada lubadusele toetada Euroopa Parlamendis algatatud loomasõbralikke initsiatiive.