TOP 10 loetuimat artiklit Loomuse kodulehel 2016. aastal

fox_snow_running_winter_67252_3840x2160Avaldame 2016. aasta kümme kõige enam loetud artiklit Loomuse kodulehel. Head meenutamist!

10. Karusnaha test: kontrolli jopekraed ja mütsitutti
Kuidas aru saada, millal on tegu kunstkarusnahaga? Ära lase end petta – uuri tabelit ja tea kindlalt, mida ostad.

9. 16 avaliku elu tegelast saatsid valitsusele pöördumise karusloomafarmide keelustamise toetuseks
Ave Alavainu, Jim Ashilevi, Reet Aus, Hille Hanso, Andrus Joost, Jaan Kaplinski, Mihkel Kunnus, Kristjan Piirimäe, Barbi Pilvre, Jürgen Rooste, Karl Martin Sinijärv, Marek Strandberg, Jaan Tootsen, Toomas Trapido, Aleksei Turovski ja Ivo Uukkivi edastasid täna hommikul Eesti Vabariigi valitsuse poole avaliku pöördumise karusloomafarmide keelustamise toetuseks.

7. Talupojatarkusest ja karusloomafarmidest
21. veebruaril avaldati ajalehes Maa Elu intervjuu tšintšiljafarmeriga, kus kiideti farmeri loogikat ning talupojatarkust. Pinnavirvendusest pisut sügavamale vaadates on usutletav aga eksinud üsna mitmes olulises punktis, mistõttu kannatavad tegelikult nii esitatud seisukohtade loogika kui ka talupojatarkus.

6. 8 põhjust, miks loomade koht pole tsirkuses
Miks loomakaitsjad, loomaarstid ja paljud teised loomade heaolust hoolivad inimesed taolisi lõbusaid ettevõtmisi laidavad?

thai-elephant-ride-15. Miks peaks igaüks keelduma elevandi seljas sõitmast
Elevandid on maailma ühed imelisemad loomad. Olles sunnitud meelelahutuseks inimestele lõbusõite andma, on nad ka maailma ühed halvemini koheldumad loomad.

4. Eesti karusloomakasvatajate petitsiooni täistekst ja allakirjutanud
Avaldasime Eesti Karusloomakasvatajate Aretusühingu poolt 25. juulil Riigikokku viidud petitsiooni ja petitsioonile allakirjutanud organisatsioonide ja ettevõtete nimekirja. 

3. Salavideod paljastavad karusloomafarmide reaalsuse
Poolas asuva karusloomafarmi töötaja jälgis ja filmis kahe kuu jooksul nii oma igapäevatööd kui ka korduvalt aset leidnud loomade julma väärkohtlemist. Salvestised paljastavad arvukaid episoode loomade jõhkrast kohtlemisest: töötajate poolt tekitatud peksmisjäljed, loomade vastu seinu loopimine, põgenemiskatsete ajal nende otsas trampimine ning sabadest kinni hoides nende puuridesse viskamine.

2. Karusloomafarmerite petitsioonile allakirjutanute vastused
Juuli lõpus esitas Karusloomafarmide Aretusühing Riigikogu Maaelukomisjonile petitsiooni, millega nõutakse karusloomakasvatuse keelustamise protsessi lõpetamist. Petitsioonile kirjutas alla umbes 30 organisatsioon. MTÜ Loomus pöördus allakirjutanute poole, et saada selgust, miks otsustati toetada julma, vägivaldset ja inimese elutegevuseks ebavajalikku ettevõtlusala
. Samuti osundasime oma kirjas eksitavale informatsioonile, mida sisaldas karusloomakasvatajate poolt koostatud ja organisatsioonidele allkirjastamiseks edastatud petitsioon.

1. Üleskutse: aita peatada Venemaalt Eestisse saabuvat loomatsirkust
14. ja 15. juunil külastas Eestit Venemaa tsirkus, mis tõi endaga kaasa üle 40 looma, mh 15 lõvi ja tiigrit. Et sellise meelelahutuse tulekut Eestisse peatada, kutsusid loomakaitseorganisatsioonid üles saatma kirju Maaeluministeeriumile, Veterinaar- ja Toiduametile ning osalema meeleavalduses.

Foto: Virgo Haan