Meestepäeva ilurituaalid – meeste eri

Sel pühapäeval, 19. novembril tähistame meestepäeva, mis iga aastaga ka Eestis järjest olulisemaks sündmuseks on muutumas. Keskmine Eesti mees kasutab kosmeetika- ja hügieenitooteid tagasihoidlikult. Üks seep ja üks deodorant on täiesti tavaline mehe kosmeetika-arsenal. Paljud on kuulnud meeste 7-ühes seebist, mis peseb mehe, naise, lapsed ja ka auto, kuid päriselt see ikka nii ei ole. Mehedki võiksid nautida ilurituaale ning hoolitseda oma välimuse eest põnevatel ja nauditavatel viisidel.

Oleme kokku pannud mõned nipid selleks, et alustada enda välimuse eest hoolitsemist loomasõbralikult.  Soovitame seekordse valentinipäeva veeta kodus kallimaga koos tehes näomaske ning nautides lõõgastavat vanni.

Näohooldus

Algajale iluhuvilisele soovitame näohoolduse pühakolmainsust – puhastusvahtu, toonikut ja kreemi. 

Meie nägu on üks neist vähestest kehaosadest, mis peavad igapäevaselt taluma külma, kuuma, tuult, vihma ja õhusaastet. Seetõttu nõuab nägu värske välimuse säilitamiseks erilist hoolt. Ka raseerimine kahjustab nahka, mistõttu on õige näohooldus ka meeste jaoks väga oluline. Igal õhtul enne magama minekut võiks nägu pesta leige vee ja näopesugeeli- või vahuga. See eemaldab näolt liigse rasu ja päeva jooksul kogunenud tolmu ning mustuse. Siis võiks kuivale nahale kanda toonikut. Toonik aitab eemaldada veel viimase mustuse ja valmistab ette naha järgnevateks protseduurideks. Viimasena tuleks näole kanda kreem, mis niisutab ja toidab nahka. 

Julgematele ja kogenenumatele soovitame kasutada ka toitvaid õlisid ja seerumeid. Lihtsalt lisa oma näokreemile tilgake toitvat õli, enne kui asud nägu kreemitama. Samuti soovitame kasutada korra nädalas näokoorijat. See aitab vältida sissekasvanud karvasid pärast raseerimist.

Meie soovitused:

Raseerida või habetuda

Täna on uhke habe igati moes, kuid selle eest hoolitsemine võib olla päris keeruline. Samas kahjustab pidev raseerimine nahka. Õige hooldusega ei olegi vahet ka kasvatad habet või raseerid.

Raseerides eemaldad sa lisaks karvadele ka õhukese kihi nahka. Korrates sama protseduuri üha uuesti ja uuesti, võib nahk kergesti kuivaks ja ärritunuks muutuda. Enne raseerimist tasuks nägu loputada sooja veega. See aitab nahka pehmendada, mistõttu on väiksem tõenäosus ennast vigastada. Seejärel tuleks näole kanda raseerimiseelne geel või õli, mis on loodud karvanääpsusid pehmendama, et raseerimine läheks kergemini. Seejärel kanna näole raseerimisvaht. Head raseerimisvahud sisaldavad ka erinevaid õlisid, mis aitavad kaitsta su nahka. Kunagi ei tohi nägu raseerida kuivalt ilma raseerimisvahuta. Sedasi kahjustad sa oma nahka kõige rohkem. Kui oled raseerimise lõpetanud, loputa nägu jaheda veega. See aitab pooridel sulguda, et vältida vistrikute teket. Samuti tuleks näole kanda aftershave näovesi, mis puhastab naha bakteritest ja muudest mikroobidest. Lõpetuseks tuleb nägu korralikult kreemitada.

Meie soovitused:

Ka habeme kasvatamine võib olla keerukas protsess. Kui habeme eest ei hoolitseta, muutub see kuivaks, kräsuseks ja kaotab igasuguse vormi. Samuti on oluline jälgida habeme hügieeni. 

Täpselt nagu peame pesema oma juukseid, et need näeksid head välja, peab pesema ka oma habet. Liigagi tihti kasutatakse selleks tavalist seepi, kuid habe vajab korralikku šampooni ja tihti ka palsamit. Erinevalt tavalisest seebist on šampoon loodud niisutama ja kaitsma karvanääpsu ning struktuuri. Palsam on veel samm edasi, et vältida habeme liigset kuivust ja habemekarva murdumist, mis põhjustab sügelemist. Puhast ja niisutatud habet on ka oluliselt lihtsam vormida vastavalt oma soovile. Kui habe on kasvanud juba pikemaks, on soovitatav habet ka kammida. Kammimisel on võimalik habemesse kanda ka õli või vaha, mis võimaldab habet paremini vormida.

Meie soovitused:

Päikesekaitse ja vananemine

Ka mehed vananevad ja näole tekivad kortsud. Kohati on see loomulik protsess, mida täielikult vältida ei ole võimalik. Siiski saab kortsude teket ennetada ja aeglustada. Üks peamisi naha kahjustajaid on liigne UV-kiirgus. Selleks ei pea tingimata kuumal rannaliival peesitama, et päikesega näonahka kahjustada. UV-kiirgus ümbritseb meid õues igal pool. Liigne UV kuivatab nahka ja lõhub naha struktuuri, mille tulemusel nahk vananeb, tekivad pigmendilaigud ja kortsud. 

Seetõttu on soovituslik kasutada igapäevaselt päikesekaitsekreemi. Täna ei pea enam ostma endale täiesti eraldi päikesekaitsekreemi, vaid võib poest valida mõne näokreemi, millel on märgitud SPF kaitse. Suvisel ajal ja õues palju liikudes võiks valida kreemi, mille SPF on üle 30. Talvisel ajal sobib ka kreem, mille SPF sisaldus on 15. 

Poodidest on võimalik leida ka mitmeid vananemisvastaseid kreeme, seerumeid ja õlisid. Meeste puhul on valik paraku kordades tagasihoidlikum, kuid peamised koostisained on naistele loodud toodetega samad. Täpsemat infot leiad selle kohta siit.

Meie soovitused:

Juuksehooldus

Ka juuksehoolduse puhul on liigagi tavaline, et mehed kasutavad pesuks tavalist kehaseepi. Parem oleks siiski kasutada šampooni. Kehaseep on enamasti loodud puhastama ja mikroobe hävitama, kuid see võib paraku hävitada ka õrna juuksekarva. Šampoon ja palsam on kombo, mida võiks kasutada iga inimene, olgu ta siis mees või naine. Šampoon puhastab, kuid on õrnema toimega kui seep. Palsam aitab juuksekarva niisutada ning siluda. Šampooni ja palsami kasutamine on eriti oluline vanemas eas meestele, kelle juuksepiir on taandumas ja uhke linalakk hõrenemas. Müügil on mitmeid tooteid, mis aitavad juustekasvu ergutada või hõrenevat peanuppu peita. 

Kui sulle meeldib igapäevaselt oma juukseid soengusse sättida koos laki, vaha või geeliga, tasub meeles pidada, et vähem on rohkem. Liigne juuste stiliseerimisvahendite kasutamine tähendab ka rohkem pesu ning kõik see kokku kahjustab juukseid.

Meie soovitused: