Enamasti kestavad Euroopa kodanikualgatused terve aasta. Ent praegu loomade heaolu käsitlevad õigusaktid Euroopa Liidus on läbivaatamisel. See tähendab, et peame allkirjade kogumise lõpetama varem ja seejuures koguma võimalikult palju allkirju, et saaksime neid õigusakte mõjutada! Oma toetusallkirja saab anda kuni 1. märtsini (k.a.). Seega, kui Sa pole veel oma allkirja andnud, siis jõuad veel!
Anna oma toetusallkiri karusnahavaba Euroopa heaks siin!
Kui Sa pole kindel, kas allkirjastasid, siis soovitame uuesti teha. Kuigi ankeet palub panna linnukese väite “Kinnitan, et käesolevas vormis esitatud teave on õige ja et ma ei ole kõnealust algatust varem toetanud.”, siis tegelikult platvorm kontrollib ise, kas oled juba varem allkirjastanud. See tähendab, et kui allkirjastad teist korda, siis Su dubleeriv allkiri kirja ei lähe.
Kuidas Sa veel aidata saaks?
Kui Sa ise oled juba oma toetusallkirja andnud, siis parim viis, kuidas aidata, on kutsuda ka teised allkirjastama. Järgnevalt toome välja mõned artiklitest, mida soovitame jagada, ent kõiki artikleid saab lugeda Loomuse kodulehel.
Soome loomakaitsjad avalikustasid šokeerivad kaadrid karusloomafarmidest
Loomakaitseorganisatsioonid Oikeutta eläimille ja Humane Society International Europe avalikustasid kaadrid, kus on näha, millistes tingimustest loomad karusloomafarmides elavad: paistes ja haiged silmas, vigastatud sabad, deformeerunud jalad.
Kaadrid näitavad ka rebasepoegi, kes söövad oma surnud õdesid-vendasid, ja rebaseid, kellel on selektiivse aretuse tagajärjel tekkinud tohutud nahavoldid, et maksimeerida karusnaha kogust ühe looma kohta. Kaadrid on filmitud 2022. aasta juunist kuni oktoobrini kuues juhuslikult valitud karusloomafarmis Lääne-Soomes Pohjanmaal.
Loe lähemalt ja vaata pilte Soome karusloomafarmidest!
Mis imeloom on naftarebane?
Loomakaitseorganisatsioonid üle Euroopa, sh Loomus, kutsuvad Euroopa Liitu üles keelustama karusloomafarmid terves Euroopa Liidus ning lisaks keelustama karusloomafarmidest pärit loomade karusnaha ja sellest tehtud toodete müük Euroopa Liidu turul. Ootuspäraselt on Loomusele tulnud seinast seina tagasisidet, sh valearusaamasid karusloomafarmidest üleüldiselt. Artiklis toome neist välja neli.
Loe lähemalt valearusaamadest karusloomafarmidest!
Karusnahka kannavad ilusad loomad, mitte ilusad inimesed – jätame karusnahatööstuse lõpuks minevikku
Eesti karusnahavabad moedisainerid kutsuvad kampaania “Karusnahka kannavad ilusad loomad, mitte ilusad inimesed” raames üles ütlema “ei” karusnahale ning toetama üle-euroopalist kodanikualgatust “Fur Free Europe” ehk “Karusnahavaba Euroopa”.
Üleskutsega on liitunud KittleMood, Tanel Veenre, Perit Muuga, KJA ehk Karl Joonas Alamaa, Kalle HT ehk Kalle Aasamäe ja I Λ I V I ehk LAIVI. Kõik nad on liitunud ka rahvusvahelise karusnahavaba programmiga Fur Free Retailer, mida esindab Eestis Loomus.
Loe kampaaniast lähemalt!
PILDID JA VIDEO: Surmalõhn ja laibaread karusloomafarmis
November on igal aastal karusloomafarmides tapmishooaeg ehk sel ajal tapetakse loomad, kellest tehakse karusnahast tooted. Avalikkuse ette on jõudnud julmad kaadrid karuloomafarmist Leedus.
Videos ja piltidel on näha massiliselt äsja tapetud naaritsaid, kellest saavad karusnahksed tooted, ning veel elusaid naaritsaid, keda ootas sama saatus. Lisaks on paljude loomade käppadel näha veriseid vigastusi.
Hoiatame, et sisu võib olla šokeeriv ja häiriv.
Loe lähemalt ja vaata pilte!
Loe kaadrid filminud inimeste kogemusest!
Värske aruanne paljastab moetööstuse julmuse loomade vastu
Collective Fashion Justice’i ja World Animal Protectioni avaldatud värskes raportis “Cruelty is Out of Fashion” on välja toodud probleemid, mis on seotud metsloomade kasutamisega rõivaste ja aksessuaaride valmistamiseks.
Metsloomi kasutatakse üldiselt ära nende karva, naha või sulgede pärast. Käesolevas raportis keskendutakse eelkõige rebastele ja naaritsatele. Lisaks sellele, et metsloomi püütakse vabast loodusest moetööstuse jaoks karusnaha saamiseks, peetakse loomi karusloomafarmides samal eesmärgil.
Raporti põhjal kasvatatakse ja tapetakse maailmas, peamiselt Euroopa Liidus ja Hiinas, karusnahatööstuses igal aastal ligikaudu 100 miljonit metslooma. Koguni 95 protsenti moetööstuses müüdavast karusnahast pärineb metsloomadelt, keda peetakse ja tapetakse karusloomafarmides. Karusloomafarmides kõige sagedamini kasutatavad metsloomad on naaritsad, rebased, tšintšiljad ja kährikud.
Loe raportist lähemalt!
Lisa oma sotsiaalmeedias profiilipildile “Karusnahavaba Euroopa” või “Fur Free Europe” raam
Raami saad lisada oma pildile järgmistel linkidel:
- Sinine EST: https://www.twibbonize.com/ffe-est-s
- Oranž EST: https://www.twibbonize.com/ffe-est-o
- Sinine ENG: https://www.twibbonize.com/ffe-eng-s
- Oranž ENG: https://www.twibbonize.com/ffe-eng-o
Aga kui Sa ikka pole oma allkirja andnud, siis tee seda siin!
Ma armastan aidata! Sina ka?
Tegutseme Loomuses iga päev selle nimelt, et muuta Eesti ja maailm laiemalt järjest loomasõbralikumaks. Kui soovid meie tegevusse panustada ning aidata meil loomade eest seista, toeta meie tegevust:
- hakates püsiannetajaks või tehes ühekordne annetus Ma armastan aidata portaalis või Loomuse kodulehele;
- helistades annetustelefonile 900 0101 (10 €).
Aitäh, et oled loomade poolt!
Loomus