Loomus kutsub tänasest jahiteemalisele eelkonverentsile, mis eelneb 8. loomaõiguste konverentsile “Isepäine loomaõiguslus? Liikumisesisesed ja -välised traditsioonid ja muutused”.
Sündmusi on eelkonverentsil kaks. Täna, kolmapäeval toimub eesti aja järgi kell 18:00 inglisekeelne sessioon “Eile, täna ja homme jahis.” Kuulajatel on võimalus osa saada erinevatest jahiteemalistest ettekannetest ning seejärel jälgida paneelvestlust.
“Tänased ettekanded on kindlasti mõtlemapanevad. Jahi teema kütab kirgi ja peabki kütma – jahi käigus võetakse ju teise olendi elu.” rääkis Loomuse kommunikatsioonijuht Farištamo Eller. Kõigepealt mõtiskleb Loomuse juhatuse liige Anu Tensing oma ettekandes selle üle kes tellib jahi (“Who orders the killing of wild animals?”), seejärel selgitab huntide kaitsja Soomest Francisco Sanchez Molina huntide olukorrast Soomes (“Hunting a Protected Species: Is Finland circumventing the legal strict protection of wolves?”) ning kolmandana räägib MTÜ Eesti Suurkiskjad eestvedaja Eleri Lopp Eesti suurkiskjatest Euroopa Liidu direktiiviga seoses (“Estonian predators in the directive of the European Union”). Eelmisel loomaõiguste konverentsil tegi Eduardo Concalves ettepande trofeejahist selgitades miks tuleb sellest loobuda. Enne paneelvestlust vaatame ka selle ettekande ära (“Trophy Hunting: why it’s time to ban it”)..
Neljapäeval, 15. juunil kell 14 toimub aga eestikeelne Paneelvestlus: kes tellib jahi?. Paneelvestluses osalevad Riigikogu keskkonnakomisjoni juht Tarmo Tamm, Riigikogu loomakaitse toetusrühma liige Mario Kadastik, Eesti Ornitoloogiaühingu esindajana linnukaitse komisjoni liige Mati Kose, Eesti Jahimeeste Seltsi juhatuse liige Endrik Raun, Eesti Suurkiskjad MTÜ vedaja Eleri Lopp ja Keskkonnaagentuuri ulukite peaspetsialist Peep Männil. Paneelvestlusel on plaanis arutada erinevaid teemasid nagu salaküttimise kriminaliseerimine Eestis, küsida, kas kaitsealuste liikide ja ebasoodsas seisundis liikide koht on jahiulukite nimekirjas, uuride, kelle tellimus jaht ikkagi on ja kas jaht kui meelelahutus on õigustatud.
Eelkonverents toimub veebis, seda saab jälgida Loomuse Facebooki ja Youtube’i lehel ning seda korraldab Loomus.
8. Rahvusvaheline loomaõiguste konverents toimub 16.-18. juunil. Kahel esimesel päeval on põnevad ettekanded alustades utoopiatest ning lõpetades poliitikaga. Lingi konverentsile saadame regitreerunutele konverentsi eel, kuid jälgida saab ka Loomuse Facebooki lehel. Kolmandal päeva toimub kõigile kohapeale tulnutele Tallinnas üritus “Interspecies Urban Walk”.Konverentsi korraldavad Loomus, Eesti Vegan Selts ja Euroopa Kriitiliste Loomauuringute Assotsiatsioon.