Kuidas poliitika väljasuremist põhjustab: angerja lugu
Septembri esimesel nädalal toimub taas Luksemburgis rahvusvaheline loomaõiguste konverents International Animal Rights Conference ja lavale jõuab angerja lugu. Loomuse kommunikatsioonijuht Farištamo Eller koos Martin Enniga räägib:
▪ angerjaliikidest ja sellest, kui hämmastavad ja ainulaadsed need loomad on;
▪ kuidas nad on ohustatud ja miks nad peaksid olema range kaitse all;
▪ kuidas Loomus töötab selle suurejoonelise looma püügi ja müügi keelustamise nimel.
Konverentsil saad osaleda nii Luksemburgis kohapeal kui ka veebivahendusel. Pane end kirja siin.
Peame õppima loomadega koos elama
Keskkonnaamet andis loa tappa 94 karu. See number võib suureneda kuni kaheksa võrra nö nuhtlusisendite arvelt, st kuni 102 karuni.
Karujaht ei ole õigustatud, kaitsealuse liigi jaht on lubamatu ükskõik millisel viisil seda ka avalikkusele selgitada. Karu puhul tuleks tegeleda vaid kindlakstehtud nö nuhtlusisenditega ja kasutada mitteletaalseid meetodeid. Üle-eestilised tapatalgud ei lahendus. Loe Loomuse seisukohta siin ja artiklit Delfi Lemmiklooma portaalist siin.
Loomade Hääle uus osa
Uus Loomade Hääl!
Räägime loomadest meelelahutuses! Saates on Rõõmsad hüpped – küülikute varjupaik asutaja Kati Sulp ja Eesti Vegan Seltsi juhatuse liige Anny Drobet.
Kas loomad peavad inimese meelt lahutama? Kas inimesel on kohustus loomadega kontaktis olla?
Kuula saadet siin.
Loom ei ole meelelahutus
Loomi on lubatud avalikult näidata loomaaias, samuti loomanäitusel, -võistlusel, -laadal, -oksjonil või loomade kokkutoomisega seotud muul avalikul üritusel vastavalt veterinaarseadusele. Selles nimekirjas on näiteks koduküülik, keda võib tihtipeale näha avalikel üritustel ja nn laste loomaaedades. Tihtipeale ei ole küülikud aga pelgalt vaatamiseks, vaid neid lubatakse igaühel raha eest ka katsuda ja väntsutada.
Nimekirjas on kummalisel kombel ka Euroopa angerjas. Tegemist on väljasuremisohus oleva kriitiliselt ohustatud liigiga, kelle püük ja müük tuleks koheselt lõpetada.
Suvel on toimumas pidevalt üritusi, kus on külastajate meelelahutuseks toodud kaasa ka loomi ning kaebusi laekub nendelt üritustelt pidevalt.
Vaata nimekirja meelelahutuses lubatud liikidest siin.
20. juulil oli rahvusvaheline linnaloomade päev
juulil korraldasime Aleksei Turovski loengu linnaloomadest. Närilised, nagu hiired ja rotid, võivad linnakeskkonnas inimestele tekitada mitmesuguseid probleeme. Nad võivad kahjustada inimese vara, levitada haigusi ja saastada toitu. Ent see ei tähenda, et me peame nad nö hävitama. Meil on võimalik õppida nendega koos ühes linnas elama ning neid tõrjuda viisil, mis on nii tõhus kui ka humaanne.
Lemmikloomad loomakaitseseaduses
Loomus esitas tagasiside Loomakaitseseaduse muutmise eelnõu väljatöötamiskavatsusele. Leiame, et Loomakaitseseadus peaks eelkõige lähtuma loomade heaolust ja kaitsest, mitte inimeste tahtest neid pidada, müüa ja kasutada. Ent praegu see nii ei ole. Ka väljatöötamiskavatsuses on mitmeid kohti, mis jäävad selgelt nõrgaks ega täida oma eesmärki. Loomuse tagasisidet loe siit.
Hülged jälle ohus!
Vastuseks suurele pahameelele julma hüljeste küttimise vastu võttis EL 2009. aastal vastu murrangulise õigusakti, millega piirati hülgetoodete importi. See õigusakt on üks peamisi tegureid hülgepopulatsioonide taastumisel Kanadas. Nüüd hindab Euroopa Komisjon taas, kas õigusakt on ikka veel eesmärgipärane. Loe Loomuse tagasisidet siit.
Liha- ja piimatööstus blokeerivad kliimameetmeid
Changing Markets Foundation paljastas 18 kuud kestnud uuringute tulemuse, mis näitab, kuidas liha- ja piimatööstus on oma mõjuvõimu ära kasutanud, et tähelepanu tööstuse poolt tekitatavatelt probleemidelt hajutada, vajalikke kliimameetmeid edasi lükata või neid lausa pidurdada. Pikemalt loe siit.
Pane käpp alla!
Tule pane meile käpp alla ja aita meil liikuda loomasõbralikuma ühiskonna poole. Tule püsiannetajaks!Vormista püsiannetus: Loomuse kodulehel: loomus.ee/toeta Ma armastan aidata portaalis: armastanaidata.ee/loomus või oma internetipangas. Loomuse sihiks on loomatemaatika tähtsuse suurendamine Eesti ühiskonnas ning loomakaitsepoliitika kujundamine.
Loe lähemalt Loomuse blogist, kuidas annetused on aidatanud Loomusel tegutseda ja muuta Eesti ühiskonda samm-sammult loomasõbralikumaks.Iga annetus on oluline samm loomasõbralikuma ühiskonna poole!
Aitäh, et oled loomade poolt!