Loomuse vabatahtlikud: Kertu

Kuidas sattusid Loomusesse? 

Kaudselt võib öelda, et isa kaudu, sest just tema oli inimene, kes ühel eluhetkel mu maailmapilti vegan elustiili osas avardama hakkas. Kord mainis ta jutu sees Loomust ja loomuslasi ning kuna juba see nimi kõlas millegi suure ja erilisena, siis otsustasin lähemalt uurida, mis „imeloom” see on. 

Alguses jälgisin Loomuse tegemisi suure imetlusega kõrvalt, kuid midagi jäi siiski pikaks ajaks kripeldama. Teatud tunne või äratundmine, et just see on koht, kus ka mina saaksin ja sooviksin panustada. Seda tunnet kandsin päris kaua endaga kaasas, kuna tundus, et mul ei ole Loomusele siiski piisavalt palju anda. 

2020. aasta alguses jälgisin sotsiaalmeedias Loomuse ettevalmistusi järjekordseks rongkäiguks ning mäletan, et olin väga kurb, kuna ise tookord rongkäigust osa võtta ei saanud. Koos sellega tuli taipamine, et parem on anda kasvõi väike panus kui üldse mitte midagi. Nii täitsingi ära vabatahtliku ankeedi ning sain osaks sellest imetoredast perest!

Kui kaua oled Loomuses vabatahtlik olnud?

Olen olnud Loomuses vabatahtlik veidi üle aasta, seega, pean end veel “nooreks ja roheliseks”.

Miks oled Loomuse vabatahtlik?

Tunnen, et Loomuse väärtused ühtivad minu omadega ning leian, et just ühiste väärtuste kandmine loob parima pinnase selleks, et väikestest sammudest saaks suured. Tänasel päeval on just loomad need, kes neid suuri samme väga-väga vajavad. 

Millega hetkel tegeled/oled varem tegelenud Loomuses?

Olen siiani tegelenud veganluse töögrupi all programmiga “Lihavaba Laupäev”: tegelen programmi sobivate retseptide leidmise, toimetamisega ning seisan hea selle eest, et postitused laupäeviti õigel ajal Loomuse sotsiaalmeediakanalitesse jõuaksid.

Millega tegeled väljaspool Loomust? 

Töises plaanis tegutsen hetkel väikese koormusega iluvaldkonnas ning hoolitsen inimeste kulmude eest. Laiemas plaanis otsin enda jaoks uusi põnevaid väljundeid ning alles õpin elama ja iseennast tundma. Lisaks praktiseerin ashtanga joogat, pusin vahepeal õmmelda ning mõnikord võtan viisijupigi üles. 

Kas Sul on omal kodus loomi? 

Mul on üks vahva pooleldi sinisilmne koer nimega Kokoro. Eelneva küsimuse vastusesse oleks kindlasti ka koeraga (tulevikus loodetavasti koertega) tegelemine hästi sobinud. Olen Kokoro andunud fänn ja tema minu suur õpetaja. 

Mida on vabatahtlik töö Loomuses Sulle õpetanud? 

Pühendumise tähendust. Näen Loomuses seda, et suur pühendumine loob suuri asju ning tõeliselt pühenduda on võimalik siis, kui teha midagi, mis läheb kõige sügavamal südamesopis väga korda. Just sellist pühendumist olen ka teiste loomuslaste juures  täheldanud ja imetlenud.

Lisaks olen avastanud enda jaoks meeskonnatöö võlu. Kui muidu olen end pidanud ehk rohkem omaette nokitsejaks, siis Loomuses tunnen, et just tiimitöö ning omavaheline usaldus on see, mis asjad liikuma paneb. Kui igaüks teeb kasvõi veidigi ning annab endast pisikesegi panuse, on eesmärkide täitmine üllatavalt sujuv ja lihtne. 

Mis valmistab Sulle vabatahtlikuks olemisel kõige rohkem rõõmu ja mis on Su jaoks kõige raskem?

Kõige rohkem valmistab mulle vabatahtliku töö juures rõõmu ehedus ning tõsiasi, et kõik toimib südamepõhiselt ja siiralt. Vabatahtlikuks olemise motivatsiooni, tahet ja eesmärke ei saa varjutada raha või muud materiaalsused.

Minu jaoks isiklikult on kõige raskem see, et kuna sooviksin endast anda veelgi rohkem, siis kipun sageli oma tegelikku panust pisendama. Loomuses on meil aga imeliselt toetav seltskond, kellelt alati hoopis kiitust kuulda saab ning kes tõesti iga vabatahtliku abi väga kõrgelt hindab. 

Loomasõbralik soovitus inimestele

Väga universaalne ja üldtuntud soovitus – ole hea ja ära tee mitte ühelegi loomale midagi sellist, mida Sa ei soovi, et Sulle või Su lähedastele tehtaks.

Kui sa soovid ka panustada loomasõbralikku maailma loomisesse, siis täida uue vabatahtliku ankeet meie kodulehel